מיגון קרינה

מיגון קרינה או מיסוך קרינה הם דברים חשובים מאוד, בכל מקום שבו מגלים קרינה גבוהה מהמותר על פי החוק. בכדי למגן קרינה, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. צרו קשר עם חברת מיקרוטסט עבור ביצוע בדיקת קרינה ומיגון קרינה איכותי במקרה הצורך.

אודות תהליך המיגון והסוגים השונים

גלישה באינטרנט אלחוטי, חימום במיקרוגל, שימוש בטלוויזיה חכמה, מכשירים סלולרים שונים או טלפונים אלחוטיים הם דברים שיוצרים קרינה. לקרינה אין ריח, צבע, קול או טעם אך היא קיימת בכל מקום. קרינה ברמה גבוהה הן מסוג קרינה מייננת והן מסוג קרינה בלתי מייננת עלולות לסכן את בריאותו של האדם המצוי לאורך זמן במקום שבו מצויה קרינה ברמה גבוהה.

על כן, חשוב מאוד למגן כל מקום במיגון המתאים בהתאם לסוג הקרינה שנמצאה בו במינון גבוה.

מיגון קרינה הוא תהליך שבו מגבילים את השדה האלקטרומגנטי במרחב ויוצרים הגנה מפני קרינה מאנטנות סלולריות. כמו כן, מדובר על תהליך שבו ממגנים ארונות חשמל, חדרי חשמל ועוד. תהליך זה המתבצע בצורה איכותית מאפשר להפחית את רמת הקרינה בכל מקום שבו מתגלה קרינה ברמה הגבוהה מהמותר על פי חוק.

מיגון קרינה מרשת החשמל

כוללת קרינה ברמה גבוהה הנובעת מרשת החשמל הארצית, מכשירי חשמל שונים, עמודי חשמל, כבלי חשמל, ארונות חשמל ועוד. קרינה מעין זאת אשר קרויה גם קרינה אלקטרומגנטית עלולה לפגוע בנו מבלי שנרגיש ונזקי הקרינה המדוברת עלולים להתגלות רק לאחר השנים. את הקרינה האלקטרומגנטית ניתן לגלות באמצעות מכשירי מדידה ייעודיים. אם ביצעתם בדיקה מעין זאת וגיליתם כי אתם חשופים לקרינה ברמה גבוהה, חשוב למגן את המקום באמצעות חומרי מיגון מיוחדים לקרינת חשמל שהם חומרים מתכתיים מוליכים. בחומרים הללו עוטפים כבלים חשמליים פולטי קרינה, ארונות חשמל ועוד.

 

מיגון קרינה מאנטנות סלולריות

הדרך היעילה ביותר לבצע הגנה מפני הקרינה המדוברת היא להשתמש באמצעות חומרי בנייה שיכולים לחסום עד 90 אחוזים מהקרינה המדוברת.

 

מיגון ארונות חשמל

מדובר על מיגון נפוץ בשל הקרינה הגבוהה הנפלטת מארונות חשמל. מיגון ארונות חשמל יתבצע באופן התואם את כיווני הקרינה למקומות בהם שוהים בני אדם באורח קבע. יש לבנות נישה ייעודית ולהשתמש בשימוש בחומרים וציוד מגן מיוחד שיותקן על לוחות החשמל. כל הדברים הללו מונעים את התפשטות הקרינה.

תהליך מיגון קרינה מקצועי
עם המומחים של מיקרוטסט

במקרים בהם מתגלה רמת קרינה אלקטרומגנטית חריגה, בד”כ קימים 2 סוגי פתרונות אפשריים:

  • אי שימוש באזור בו התגלתה הקרינה החריגה –ולא לאייש יותר את המקום.
  • ביצוע מיגון פירומגנטי שימנע את מעבר הקרינה.

מכיון שעל פי חוק לא ניתן או לא משתלם כלכלית וענינית לפנות חדרים בהם נתגלתה קרינה, הרי שהפתרון המומלץ והכדאי הינו ביצוע מיגון פירומגנטי.

חברתנו תבצע עבורכם בצורה מקצועית ועם הרבה ידע ונסיון תכנית אופטימלית ומקצועית למיגון המקום בו התגלתה קרינה חריגה.

אנו משתמשים בציוד ובאמצעי המיגון מהטובים ביותר המצויים כיום בתחום זה.

בסיום העבודה תיערך מדידת קרינה נוספת כדי להבטיח שרמת הקרינה תהיה נמוכה מהסף המומלץ.

מיגון קרינה הינו תחום מאוד מקצועי וביצוע המיגון אינו זול. לכן כדאי לבחור בנו כחברה אמינה עם תעודות והמלצות מהמקומות בהם ביצענו עבודות מיגון.

 

אנו נבצע מיגונים למקורות הקרינה כלהלן:

  1. מרשת החשמל – קווי מתח של רשת החשמל, חדרי שנאים, תט”פ, לוחות וארונות חשמל, תעלות חשמל.
  2. מוקדי שידור.
  3. אנטנות סלולאריות.
קבלו הצעת מחיר
להזמנת מיגון קרינה

    תפריט נגישות